Hakkımda

DİPLOMA, ASTROLOJİK EĞİTİM ve SERTİFİKALAR

·  DİPLOMA M.Ü. :  Marmara Üniversitesi, Yabancı Diller Yüksekokulu, İngilizce Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Mezunu (4 yıl). Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi. İngilizce Öğretmeni.

·  DİPLOMA G.B. : Modern Astroloji Eğitimi (3 yıl)
Göklerin Bilgeliği OkuluR. Hakan Kırkoğlu (Birincilikle Mezuniyet ve En İyi Mezuniyet Projesi)

·  DİPLOMA G.B.M.C. :  Master Class, Klasik Astroloji (+ 1 yıl). Helenistik, Ortaçağ ve Rönesans dönemi Astroloji Teknikleri Eğitimi. Göklerin Bilgeliği OkuluR. Hakan Kırkoğlu (Birincilikle Mezuniyet)

·  ISAR CAP DANIŞMAN ASTROLOG (2009) :  (International Society for Astrological Research, Certificate of Astrological Proficiency)

·  ISAR Danışmanlık İlkeleri ve Etik Değerler Sertifikalı Eğitmeni (2012). (ISAR Consulting Skills & Ethical Awareness Certified Trainer since 2012)

İstanbul’da doğdum. Marmara Üniversitesi, Yabancı Diller Yüksekokulu, İngilizce Öğretmenliği Ana Bilim Dalı, İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü bitirdim.

İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi, Yabancı Diller Yüksekokulu’nda Öğretim Görevlisi olarak çalıştım.

Küçük yaşlardan beri kişisel gelişim, psikoloji ve bireysel farklılıklarla ilgili kitaplar okumaktan keyif aldım. Astroloji ve Psikoloji en fazla merak ettiğim konuların başında geliyordu. 1989 yılından itibaren her yıl düzenli olarak astrolojik danışmanlık aldım. Uzun yıllar boyunca araştırma yaparak ve elime geçen yerli ve yabancı bütün materyalleri okuyarak devam eden Astrolojik sistemi araştırma ve öğrenme tutkumun neticesinde Göklerin Bilgeliği Okulu’nda R. Hakan Kırkoğlu’ndan eğitim almaya başladım.

Göklerin Bilgeliği Okulu’nun Temel Astroloji Bilgileri, Hesaplama ve Öngörüm Tekniklerini kapsayan 3 yıllık eğitim programı boyunca her eğitim yılını “birincilik bursu” alarak tamamladım. “En iyi Yorumlama Projesi”ni hazırlayarak birincilikle mezun oldum ve diplomamı aldım.

Mezuniyetimin ardından R.Hakan Kırkoğlu’ndan bir yıl boyunca aldığım Helenistik, Ortaçağ ve Rönesans Tekniklerini kapsayan “Master Class – Klasik Astroloji Eğitimini” de birincilikle bitirdim.

2008 Yılından itibaren değerli hocam R.Hakan Kırkoğlu ile birlikte çalışmaya başladım; Göklerin Bilgeliği Okulu’nda Eğitim koordinatörü ve Astroloji Eğitmeni olarak sınıf içi ve online ders vermeye başladım.

2009 yılında ISAR yönetim kurulu tarafından bizzat uygulanan ve tüm gün süren dünya çapındaki zorlu ISAR Uluslararası Astrolojik Yetkinlik sınavını başarıyla geçtim. Ardından ISAR başkanı ChrisMcRae ve Monica Dimino tarafından verilen “ISAR Astrolojik Danışmanlık İlkeleri Eğitimini” ve “ISAR Etik Değerler Farkındalık Eğitimini” de başarıyla tamamladım.

ISAR sertifikasyon sürecindeki yer alan tüm diğer eğitim ve sınavları tamamlayarak Uluslararası Astrolojik platformda onaylanmış bir astrolog olduğumu belgeleyen ISAR CAP* unvanını 2009 yılında aldım.  ( ISAR CAP*:  International Society for Astrological Research, Certificate of Astrological Proficiency ).

Üniversitede öğretmenlik eğitimimde dört yıl boyunca aldığım pedagojik formasyon, öğretim görevlisi olarak çalışmanın getirdiği tecrübe ve aldığım etik farkındalık eğitimleri sayesinde danışan ile nasıl bir iletişim kurulacağı konusunda çok daha yüksek bir farkındalık seviyesinde çalışmaya başladım.

Mayıs 2012’de Amerika’ya giderek New Orleans’ta yapılan UAC 2012 Uluslararası Astroloji Konferansında dünyaca ünlü bir çok astrolog ile biraraya geldim. Kitaplarını okuyarak astrolojik bilgilerimi zenginleştirdiğim Robert Hand, Michael Lutin, Bernadette Brady, Sue Tompkins, Nicholas Campion, Alan Oken, Frank Clifford, Wendy Stacey, Chris Brennan ve daha bir çok değerli astroloğun verdiği seminerlere katılarak kendilerini dinleme ve sonrasında fikir alışverişi içinde bulunma imkanı elde ettim.

Amerika’da kaldığım süre içinde “ISAR Danışmanlık Yetenekleri Eğitimi”ni yeniden alarak bu alanda EĞİTMEN olma ve ISAR’ın Danışmanlık İlkeleri eğitimini ülkemizde vermek üzere hocam R.Hakan Kırkoğlu ile birlikte yetkili olmaya hak kazandım. 2017 yılında ISAR CAP Danışmanlık İlkeleri Eğitmeni Richard Smoot ve R.Hakan Kırkoğlu ile birlikte Hotel Mercury’de ISAR Danışmanlık ilkeleri ve Etik Farkındalık eğitimleri verdim.

Asıl mesleğim olan öğretmenliğin deneyiminden yararlanarak kendi ofisimde bireysel danışmanlık, özel ve grup astroloji dersleri atölye çalışmaları yapıyorum. Uzun yıllar Boğaziçi Üniversitesinde hocalık yapmış Uzman Psikolog arkadaşım Belgin Altop ve başka psikolog dostlarımla da ortak danışmanlık ve aile dizimi çalışmaları yaparak bu alanda deneyim kazandım.

Danışmanlık hizmetlerimi bireysel ve şirketlere yönelik kurumsal olarak; Türkçe ve İngilizce veriyorum.

Çeşitli dergilerde de aylık yazılar yazarak güncel konular hakkında yorum yapıyorum. Ayrıca uzun yıllar Beşiktaş Dergisi’nde aylık olarak futbolcu ve teknik direktörlerimizle ilgili yaptığım Astrolojik analizler yayınlandı.

İngilizce, Fransızca, Arapça ve İtalyanca biliyorum.

Kadim bilgiler barındıran ve yanlış kişilerin bilinçsiz bilgi aktarımları nedeniyle kullanım amacından uzaklaşma riski çok fazla olan Astroloji alanında; bireysel donanımım çerçevesinde ve aldığım tüm eğitimler ışığında Astrolojiyi en doğru şekilde gerçek hayat ile bağdaştırarak aktarmayı kendime misyon olarak seçtim.

Danışmanlık veya grup dersleri şeklinde Astroloji eğitimi hakkında bilgi almak için bana e-posta gönderebilirsiniz.

BETÜL ALAKIR
ISAR CAP Danışman Astrolog,
ISAR Danışmanlık İlkeleri ve Etik Farkındalık Eğitmeni,
Öğretim Görevlisi, İngilizce Öğretmeni

Bilgi almak için e-posta gönderebilirsiniz.

email
e-posta
instagram
facebook