Alvaro Negredo

Astrolojik doğum haritaları kişinin doğum tarihi, doğum saati ve doğduğu şehir baz alınarak gökyüzü konumları üzerinden çizilen sabit haritalardır. Doğum haritası bir DNA yapısı gibidir, o kişinin sahip olduğu temel karakteristik özelliklerini, yaklaşımlarını, düşünce yapısını, tutumlarının ardında yatan ana motivasyonları içinde barındırır. Zaman içinde her birey birtakım değişim ve gelişim süreçlerinden geçer. Kişinin yaşam yolculuğunda ne tür dış etkiler ve çevresel koşullarla karşılaşabileceğini anlamak için transit haritaları kullanırız. Her birey bunlara karakteri ve mizacı doğrultusunda tepki verir ve olayların akışını şekillendirir.

Beşiktaşımızın yeni transferlerinden Alvaro Negredo Sanchez 20 Ağustos 1985’te İspanya’nın Madrid şehrinde dünyaya gelmiş. Güneşli bir Akdeniz ülkesinde doğmuş, sıcakkanlı bir Aslan olan Negredo, tıpkı iki abisi gibi futbola merak sarmış. Ateş elementinin sabit niteliğini taşıyan Aslan burcunda Güneş en güç kazandığı yerleşime sahiptir. Aslan burcunda doğanların en fazla dikkat çeken özellikleri dürüst, güvenilir, sıcak, neşeli, iyi niyetli, cömert olmalarıdır. Haksızlığa gelemezler; yalandan, ikiyüzlülükten ve aldatılmaktan kesinlikle nefret ederler. Aslan kişileri için hayat eğlenceli bir sahne gibidir. Etraflarında onlara neşe veren insanlar isterler, sevgilerini paylaşabilecekleri gruplar içinde olmayı çok severler.

Alvaro Negredo genç yaşta futbol kariyerine İspanya’nın köklü kulüplerinden Rayo Vallecano’nun altyapısında başladı. 2005 yılında Real Madrid’in yedek takımına transfer olan Negredo, 65 maçta 22 gol atarak gösterdiği performans ile dikkatleri çekti. 2007 yılında 3 Milyon Euro bonservis bedeli ile Almeria kulübüne transfer oldu, bu forma altında görev yaptığı 70 maçta 32 gol attı. Negredo’nun Almeria’daki bu yükselişi, Sevilla tarafından fark edildi ve 2009 yılında 15 Milyon Euro’ya Sevilla’ya transfer oldu. Sevilla forması ile 73 maçta 31 gol attı. 2013 yılında Manchester City’ye transfer oldu; oynadığı 49 maçta 23 gol ve 8 asist yaparak yıldızlaştı. 2015 yılında 28 milyon Euro’ya Valencia’ya transfer oldu.

Negredo, Beşiktaş’ımız ile 3 Ağustos 2017’de 2+1 yıllık sözleşme imzaladı. Transferi; Pepe tarafından telefon ile aranarak ‘Come To Beşiktaş’ sloganı ile hazırlanan video ile tüm dünyaya ilan edildi. Negredo Beşiktaş’a transfer olma süreciyle ilgili verdiği bir röportaj’da duygularını şu sözlerle ifade etmiş:

“Beşiktaş taraftarının bana gösterdiği mükemmel ilgiden dolayı buradayım, burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Taraftarlar harika, işler iyi gitmediği zaman bile taraftar her zaman takımının arkasında. Orjinal bir slogan bulmuşlar. Dünyanın her yerinde sayıları artıyor. İnternette oluşan video kısa zamanda yayıldı. Taraftarı olan bir kulüp, çok orjinal bir video. Bu aileye katılmak harika. Şampiyon takıma geldim, burada yeniden şampiyonluk yaşamak istiyorum.”

Aslan burçları için başarılı olmak ve davranışlarının takdir edilmesi çok önemlidir. Alvaro Negredo’nun yukarıda bahsettiğim yükseliş grafiğine ve transfer sürecindeki duyguların bakıldığında başarı odaklı bir yapıya sahip olduğunu ve yaşam enerjisini bu tema üzerine odakladığını rahatça görebiliriz. Negredo’nun doğum haritasında Güneş ile birlikte Merkür ve Mars gezegenleri de Aslan burcunda Aslan burcunda yerleşmişler. Bu gezegen konumları onun kişiliğindeki güç ve gurur ile beslenen enerjiyi, yaşantısında birçok alanda kullanmakta olduğunu gösteriyor.

Astrolojik analizde Merkür’ün konumu kişinin aklını, zekasını, düşünce sistemini ve kendini ifade etme şeklini sembolize eder. Negredo’nun Merkür’ü Aslan burcunda ve enerji gezegeni Mars ile birleşim açısı içinde bulunuyor. Bu pozisyon kişinin zihinsel olarak motive olarak harekete geçme potansiyelinin çok yüksek olduğunu gösterir. Aklına koyduğu birşeyi yapmak için içindeki bütün enerjiyi ve gücü harekete geçirebilir. Aksiyon gezegeni ile düşünce gezegeninin Aslan burcundaki bu yakın yerleşimi iradenin akıl ile yönetildiğini; harekete geçme duyusunun da başarı, takdir edilme ve desteklenmeyle beslendiğini gösterir.

Şampiyonlar Liginde Leipzig ile Vodafone Park’ta oynadığımız maç sonunda yaptığı açıklamada Negredo İspanya’da 100 bin kişi önünde oynadığı maçlarda bile böyle kulakları sağır edercesine ses duymadığını söyleyerek, taraftarın gücünün ve desteğinin önemini özellikle vurgulamıştı.

Ay burcu mutluluk ihtiyacı ve duyguların hangi temalardan beslendiğini gösterir. Negredo’nun ailesine ve çocuklarına çok düşkün olduğunu biliyoruz. Eşi Amparo Moreno ile iki kız ve bir erkek olmak üzere üç çocukları bulunuyor. Eşinin güzel bir Terazi kadını olması özellikle dikkat çekici, çünkü Negredo’nun doğum haritasında mutluluk ve duygusal tatmin ihtiyacını temsil eden Ay’ı Terazi burcunda bulunuyor. Bu astrolojik uyum bize onun tam ruh eşini bulmuş olduğunu gösteriyor. Terazi burcunda bulunan Ay, sevgi gezegeni Venüs tarafından yönetiliyor. Huzur, uyum, güzellik, mutluluk ve keyif gibi temaların Alvaro Negredo’nun hayatında büyük önem taşıdığını rahatlıkla söyleyebiliriz. İmza töreninde başkanımız Fikret Orman’ın eşine ve oğluna gösterdiği ilgiden ne kadar mutlu olduğunu ekran başındaki tüm taraftarlar mutlaka görmüştür.

İspanya’da oynarken rakip defanslara yaşattığı korkulu dakikalar sebebiyle Matador, canavar, köpekbalığı gibi lakaplara layık görülen Negredo’nun astrolojik açıdan çok gururlu, dürüst, haksızlığa tahammül edemeyen, sıcak ve içten bir yapıya sahip olduğunu söyleyebilirim. Sevgi ve başarı ile beslenen yapısı, Beşiktaş forması altında atacağı goller ve tribünlerden göreceği alkışlar ile her geçen gün daha da büyüyecektir. Well-Come to Beşiktaş Alvaro Negredo.

Not: Bu yazı Kasım 2017 BJK tarihli Dergi’de yayınlanmıştır.

BETÜL ALAKIR
ISAR CAP Danışman Astrolog,
ISAR Danışmanlık İlkeleri ve Etik Farkındalık Eğitmeni,
Öğretim Görevlisi, İngilizce Öğretmeni

Bu sitede yer alan yazılarımın tüm hakları saklıdır. İçerik izinsiz kullanılamaz.

Copyright © 2009-2024 Betül Alakır