Astrolojik Danışmanlık Nedir?

ASTROLOJİK DANIŞMANLIK NEDİR ?

Hayata gözlerimizi açtığımız ve ilk nefesimizi aldığımız an çok özeldir. Annemizin rahmindeki yaklaşık 9 aylık gelişim sürecini tamamlayıp doğarak artık kendi nefesimizi almaya başladığımız o dakika hayatımız için aslında o kadar önemlidir ki.

Astrolojik danışmanlık her şeyden önce, kişinin kendini keşfetmesini ve yaşantısıyla ilgili farkındalık sahibi olmasını sağlar.

Kişisel doğum haritası; doğum yeri, tarihi ve doğum saati referans alınarak hazırlanır. Güneş sistemindeki tüm gezegenlerin belli yörüngeleri vardır.  Bu yörünge üzerinde hareket ederek Güneş etrafındaki dönüşlerini tamamlama süreleri de birbirlerinden farklıdır. Gök günlüğü olarak adlandırılan Ephemeris; yılın her günü için gökyüzündeki gezegenlerin konumunu göstermektedir.

Doğum haritası hazırlanırken kişinin doğum yeri, tarihi ve saatine göre gökyüzündeki Güneş, Ay ve diğer gezegenlerin konumları dereceleriyle belirlenir. Bunlar hazırlanan haritaya yerleştirilir ve aralarındaki açısal ilişkilere bakılır. Kişi doğduğu anda bulunulan yerin koordinatlarına göre doğu ufkunda yükselmekte olan burç o kişinin yükselen burcudur ve her zaman haritanın 1.evini belirler. Yükselen burç kişinin özel ufkunu, kendine has bakış açısını ve kişisel imajını temsil eder. Doğum haritasında 12 burç ve 12 ev bulunmaktadır.

Bireysel Astroloji Danışmanlığı; kişinin doğum bilgilerine göre kendisine özel hazırlanan doğum haritasının detaylı incelenmesi, yorumlanması ve ileriye dönük olarak yapılan öngörüm çalışmaları ışığında  farkındalık geliştirmesine yardımcı olmak amacıyla verilen bir hizmettir.

Astrolojik danışmanlık kendinizi keşfetmenizi ve kişisel farkındalık kazanmanızı sağlar. Size kendinizi, potansiyelinizi, güçlü ve zayıf yönlerinizi daha objektif biçimde ele alabilme fırsatı verir.

Haritanızı siz kullanırsınız. Danışman astrolog size astrolojik haritanızı şimdiye kadar nasıl kullandığınız yönünde bilgiler verebilir. Haritanızı inceleyerek yaşantınıza daha rahatça aktarabileceğiniz özellikleriniz ve bunları daha avantajlı biçimde nasıl kullanacağınıza dair sizi aydınlatabilir. Aynı zamanda zayıflıklarınız ve bunlardan kaynaklanan dezavantajlarla ilgili farkındalığınızı artırabilir.

Astrolojik haritanız birçok değişik teknikle incelendiğinde; ilgili dönemde yaşantınızda neler olup bittiğini daha farklı bir pencereden görme imkanına sahip olursunuz. Deneyimlemekte olduğunuz olayları, içinde bulunduğunuz koşulları ve bu koşulları nasıl karşıladığınızı da net bir biçimde görebilirsiniz. Sorunlarınızı tanımlamak, aradığınız çözümün en önemli aşamasıdır.

Doğum haritası analizi ve ileriye yönelik öngörüm teknikleri size yaşantınıza hem kuşbakışı bakma imkanı; hem de gereken noktalara odaklanarak daha derinlere inme fırsatı sunar.

Psikolojik analizlerinde astrolojiden de yararlanan analitik psikolojinin kurucusu İsviçreli psikiyatr Carl Gustav Jung diyor ki; “Bir enerjinin farkına bilinç düzeyinde varmazsanız, o enerji dışa vurduğunda kader olarak karşınıza çıkar“.

Astrolojik bilgiler ışığında yaşam yolculuğunuzu daha anlamlı kılabilir ve sahip olduğunuz potansiyelleri daha bilinçli bir şekilde kullanabilirsiniz. Astroloji sosyal bir ilimdir, tüm sosyal ilimler gibi toplum ile ilişkili temalar üzerine odaklanır. Bu sebeple astroloji öğrenmeye karar verirseniz, bunun uzun ve emek gerektiren bir süreci kapsayacağını en başta kabul etmelisiniz. Astroloji öğrenmek için doğaüstü bir yeteneğiniz olması gerekmiyor. Ancak öğrendiklerinizi bütünleştirmek, insan veya olaylara bağlayabilmek, bir yorum çıkarabilmek için gerçekten çok iyi bir eğitim ve donanıma sahip olmanız gerekiyor.

Astrolojik Danışmanlık almaya karar verdiğinizde de, size bu yolda bilgi verecek kişinin eğitim, donanım ve yaşama bakış penceresine mutlaka dikkat etmelisiniz. Bilinçsiz ellerde her konu çok yanlış yönlere çekilebilir, her meslekte olduğu gibi eğitim almış olmak o mesleği tam olarak bilmek ve doğru uygulamak anlamına gelmez.
Yaşam yolunuzda doğru insanlarla karşılaşmanızı dilerim.

e-posta

BETÜL ALAKIR
ISAR CAP Danışman Astrolog,
ISAR Danışmanlık İlkeleri ve Etik Farkındalık Eğitmeni,
Öğretim Görevlisi, İngilizce Öğretmeni

Bu sitede yer alan yazılarımın tüm hakları saklıdır. İçerik izinsiz kullanılamaz.

Copyright © 2009-2024 Betül Alakır