Ay Geçişleri

AY’ın günlük burç geçişlerinde getirdiği genel etkiler:

KOÇAy Koç burcundan geçerken enerjimiz artar; daha sabırsız, cesur, talepkar, spontan, hevesli ve güdüsel davranışlar sergileriz. Galip gelme arzusu yükselir. Ani tepkiler verebilir, isteklerimizde inatçı davranabiliriz.

BOĞA:  Ay Boğa burcundan geçerken daha sakin olur; kararlı davranışlarda bulunuruz. Yatırım, güvence ihtiyacı gerektiren konularla ilgilenebiliriz. Önceden başlanan işleri sağlamlaştırılabilir. Nikah, nişan, mülk alımı ve yemek davetleri için uygun zaman dilimidir.

İKİZLER: Ay İkizler burcundan geçerken hareket ve zihinsel aktivite artar. İnsanlar arasında iletişim çoğalır. Sohbetler, küçük geziler, edebiyatla ve yazmakta ilgili çalışmalara vakit ayırmak için en uygun dönemdir.

YENGEÇ: Ay Yengeç burcundan geçerken hassaslık, alınganlık çoğalır ve duygu alışverişi artar. İçimizden geçen duyguları dışa vurabilir, kendimizi ifade etmek isteyebiliriz. Ailevi konular ve çocuklarla ilgili koruyucu yaklaşımlar ön plana çıkabilir

ASLAN: Ay Aslan burcundan geçerken kişisel özgüven yükselir. Kendimizi daha yaratıcı ve iddialı bir şekilde ortaya koyabiliriz. Bu günlerdeki düğün ve davetler gösterişli olur. Eğlenceler, alışverişe çıkmak, kişisel bakım yaptırmak gibi faaliyetler için uygundur.

BAŞAK: Ay Başak burcundan geçerken çalışmak ve detaylarla ilgilenmek için en uygun zamandır. Düşüncelerimiz daha mantıklı olacağından, organizasyonel konular pratik bir şekilde halledilebilir. Sağlık, temizlik ve hizmet gerektiren konularla ilgilenebiliriz.

TERAZİ: Ay Terazi burcundan geçerken partiler, toplantılar, sosyal organizasyonlar için destekleyici etkiler getirir. İnsan ilişkileri daha dengeli ve ılımlı olur. Güzelliklere ilgi artar. Objektif olma ve diplomatik davranma gereği artar.

AKREP:  Ay Akrep burcundan geçerken bilinçaltımızdaki duygular uyanır. Ruhsal olarak huzursuzluk yaşayabiliriz. Duygusal anlamda daha tutkulu, sahiplenici davranışlar sergileyebiliriz.  Değişim ve dönüşüm etkileri yüksektir.

YAY:  Ay Yay burcundan geçerken iyimserlik ve neşe getirir. Büyük düşünebilir, abartılı davranışlarda bulunabiliriz. Çeşitlik fırsatlar ve olanaklarla karşılaşabiliriz. Seyahat, akademik çalışmalar ve yabancılarla ilgili konular için uygun günlerdir.

OĞLAK: Ay Oğlak burcundan geçerken başarılı olma arzusunu yükselten bir enerji getirir. Tabi buna disiplinli çalışma ve sorumluluk duygusu da eşlik eder. Ciddiyet ve ihtiyaçlar doğrultusunda hedeflere yönelik odaklanma artar.

KOVA: Ay Kova burcundan geçerken değişiklik, farklılık, bireysellik ve akılcı yaklaşımlar gündeme gelir. Var olan durumlar için kurallar göz ardı edilerek sıra dışı çözümler üretilebilir. Sosyal gruplar ve organizasyonlarla ilgili projelerle ilgilenilebilir.

BALIK: Ay Balık burcundan geçerken kişisel bakış açısı genişler, daha kabullenici ve barışçıl olunur. Fedakarlık, anlayış ve empati duyguları artar. Meditasyon yapmak ve ilham gerektiren işlerle ilgilenmek için uygundur.

AY BOŞLUKTA  (VOC: void of course)

  Ay, bulunduğu burçtan bir sonraki burca doğru ilerlerken, önünde yapacak herhangi bir açı kalmadığında “boşlukta” kalır. Bir sonraki burca geçmeden önce Ay’ın açısız kaldığı bu süreçte yeni işlere başlamak olumlu değildir. Çünkü boşluktaki Ay amaçsız bir şekilde diğer burca doğru ilerlemektedir. Bu süreçte önemli kararlar almaktan, anlaşma imzalamaktan ve yeni başlangıçlar yapmaktan kaçınmalısınız. Ay’ın açı yapmıyor oluşu sebebiyle sonuca ulaşmakta zorlanabilirsiniz. Beklenmeyen anlaşmazlıklar, ihtilaf ve çelişkilerle karşılaşabilir; net olamayabilirsiniz. Ay boşlukta iken odaklanma ve dikkat gerektirmeyen işlerle ilgilenebilir, arkadaşlarla görüşebilir, dinlenebilir, hobilerinize vakit ayırabilirsiniz. Ay yeni burca geçtiği an boşluktan kurtulur ve yepyeni bir enerji ile kendini ifade etmeye başlar. Ay’ın boşlukta kalacağı süre gökyüzündeki gezegensel yerleşimlere bağlı olarak birkaç saniye de olabilir, bir gün de sürebilir.

BETÜL ALAKIR
ISAR CAP Danışman Astrolog,
ISAR Danışmanlık İlkeleri ve Etik Farkındalık Eğitmeni,
Öğretim Görevlisi, İngilizce Öğretmeni

Bu sitede yer alan yazılarımın tüm hakları saklıdır. İçerik izinsiz kullanılamaz.

Copyright © 2009-2024 Betül Alakır